روند فعلی و آینده ی بازار انکپسولاسیون مواد غذایی

بازار انکپسوله کردن (درون پوشانی) مواد غذایی دائما درحال تکامل و تغییر رفتار مصرف وعده ­های غذایی می باشد. به طور مثال در راستای تمایل مصرف کنندگان به دسترسی طولانی مدت و ماندگاری بالاتر برای غذاهای مورد علاقه­ ی خویش، انکپسوله کردن مواد غذایی از موادمغذی ­ای همچون آهن و ویتامین C محافطت می­ کند و سپری برای ترکیبات حساس به اکسیژن در مواد غذایی مانند طعم و رنگ در حین فرآیند و ذخیره­ سازی می ­باشد.

Convenience_Applications_flavor

انکپسولاسیون همچنین از واکنش بعضی مواد غذایی با خودشان که باعث ایجاد رنگ­ ها و ترکیبات نامطلوب می­ شود جلوگیری می­ کند و این، یکی دیگر از عواملی است که به افزایش تقاضای بازار انکپسوله کردن مواد غذایی کمک می­ کند. از آنجاییکه وقتی موادغذایی از مایع به پودر جامد تبدیل می­ شوند، فراریت، فاسد شدن و خواص شکنندگی کمتری را از خود نشان می­ دهند، تبدیل موادغذایی مایع به پودرهای جامد برای فائق آمدن به چالش­ های حین پردازش محصول، بسته بندی و ذخیره سازی، باعث افزایش امتیاز این روش شده است و به عنوان راه اصلی برای رشد بازار انکپسوله کردن مواد غذایی به شمار می ­رود.

به تازگی، حجم بازار انکپسوله کردن، با توجه به تغییر نیاز مصرف کنندگان برای ترکیب طعم­ های مختلف در غذاهای مختلف، افزایش قابل توجهی را نشان می ­دهد. این تقاضا در ظاهر به ضرورت ایجاد احساسات چند بعدی مانند شیرینی و خنک کنندگی به صورت همزمان در آدامس ­های نعنایی یا یک جایگزین شکلات برای افراد مبتلا به دیابت یا افرادی که سعی در از دست دادن وزن دارند، می­پردازد.

Ingredion-Our-new-encapsulation-matrix-will-open-up-product-developers-creativity_wrbm_large

از روش­ های انکپسوله کردن مواد غذایی می­ توان به کواسرواسیون، خشک کردن پاششی (Spray Dry)، خشک کردن انجمادی (Freez Dry)، خشک کردن بستر سیال (fluidized Bed Dry)، اکستروژن، امولسیون­ سازی و… اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *