محصولات برتر۲۰۱۸ بر طبق گرایش مصرف کنندگان

افزایش اهمیت مصرف کنندگان به محصولات غذایی رشد چشمگیری داشته است تا جاییکه تغییراتی در روش تولید، بسته بندی و برچسب زنی محصولات کمپانی­ ها  ایجاد شده. ” انتخاب متفکرانه” لیستی از محصولات جدید پیش روی بازار در سال ۲۰۱۸ را پیش بینی می­ کند که در این راستا، کمپانی ­ها ، تحولات جهانی در زمینه ­ی فعالیت­ های موادغذایی، نوشیدنی  را به صورت مداوم تحلیل می­ کنند تا گرایش ­هایی را که بیشترین تاثیر را در سال های آینده بر صنعت غذا و نوشیدنی می­ گذارند، مشخص سازند.

۱- مصرف کنندگان متفکر: مصرف کنندگان بیش از هر زمانی نسبت به مسئولیت انتخاب غذاها  پایبند هستند، به عنوان مثال، شرکت دنون در محصولات “دنون از دامنه ­ی طبیعت”، از منابع محلی و روش های اصیل استفاده کرده است که حاوی ۱۰۰درصد شیر فرانسوی و ۱۰۰ درصد ترکیبات طبیعی است.

bb5db9ea-91e9-4b77-93a9-1e7095c789bc

۲- لذت کمتر: از آنجایی که مصرف کننده به دنبال راهی برای خوردن و نوشیدن مواد سالم تر است، درخواست ها برای کاهش در میزان الکل، شیرین کننده، طعم، بافت یا حتی بخشی از اندازه، روز افزون شده است. افزایش بازار محصولات “نازک” منجر به معرفی نان­ های مسطح نازک توسط شرکت Ryvita شده است.

bbdf3d95-1d47-4b11-9ef1-8304cebc06a0

۳– صحیح فرآوری شده­: مصرف کنندگان نسبت به فرآیندی که غذاها قبل از قرارگرفتن سر سفره طی می­ کنند ، نگران هستند و گسترش تکنیک ­های فرآوری کمک به ایجاد اطمینان می­ کند.تمایل به غذاهایی که از غلات جوانه زده حاصل می­ شوند وجود دارد و شرکت way better Snacks انتخاب اسنک های ساده­ ی حاصل از این غلات ­ها با دانه­ ی کینوآ و چیا را پیشنهاد داده است.

۰۸c9ecbf-4765-4416-9abe-8ad770de3287

۴- استفاده از چرخه کامل: استفاده از مفهوم اقتصاد مدور، در صنایع غذایی از زمانیکه مصرف کنندگان انتظار دارند که کمپانی­ ها برای انتخاب منابع شان هوشیار باشند آغاز شده است.عبارت “سر تا ته غذا” به معنای به کاربردن دور ریز غذاها جهت استفاده­ ی خوب از آن­ ها می­ باشد. سوسیس­ های برتر شرکت Secret sausages که هات­ داگ­ ویژه­ ی گیاه خواران است، راه­ های نوآورانه ­ای را برای برندسازی غذاهایی با وضعیت پایدار نشان داده است.

e9e5d37f-5b0d-4ec8-8533-62c258456b8c

۵-فراتر از قهوه خانه: قهوه در میان متولدین دهه نود میلادی( دهه شصت شمسی) و نسل بعد از آن­ها یک نوشیدنی محبوب به شمار می آید درحالیکه  چای سعی در مطرح کردن خود میان نسل­ های جوانتر کرده است. شرکت Dunkin’ Donuts S’mores تفاله­ های قهوه را به صورت مصنوعی طعم دار کرده است تا نشان دهد چگونه با طعم­ دهنده­ های قهوه هم می­توان تجارت کرد.

a27bd90d-48b4-43c7-8123-fe7f1cfb31b4

۶- با رنگ آن را بیان کنید: از زمانیکه به اشتراک گذاری غذاها در شبکه های اجتماعی برای جوانان مهم شده است، غذاهای تاثیرگذاری با رنگ­ های جالب توسعه یافته اند. برند “Unicorn” یکی از رنگ های کلیدی برتر در سال ۲۰۱۷ بود که تعداد محدودی از حلقه های خوراکی  kelloggs froot را در میان سایر مواد جا انداخت.

۸۹۱a89ac-e21b-4c11-a9b4-1699731cacb9

۷- خوردن غذای بیرون در داخل خانه: ازآنجایی که مصرف کنندگان در پی تجربه­ ی غذاها با کیفیت رستورانی در داخل خانه هستند، ما شاهد ابتکارهای بیشتری در محصولات بسته بندی شده برای مصرف کنندگان هستیم که به این نیازها پاسخ می­دهد. ساندویچ های ترد شرکت Lay تجارتی در راستای تجربه­ی غذاهای خیابانی و کیفیت بالاتری از طعم های مختلف راه انداخته است.

c2447983-969e-4a20-9055-f6c8c11b5d29

۸- از اسنک تا وعده­ های کوچک غذایی: از وقتی که زمان و موقعیت وعده های غذایی سنتی کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و مردم به دنبال راه حل ­های سریع،راحت و در عین حال سالم برای سبک زندگی شلوغ خود هستند، مشاهده کردیم که اسنک ها نه تنها سالم تر هستند بلکه رضایت بخش تر و مقاوم ترند. خیزش بزرگی در تولیدات به صورت کیت، مانند کیت های سوپ مرغ ترتیلای شرکت Fresh prep’d به وجود آمده است که وعده غذایی کوچکی را برای مشتریان در زمان گرسنگی آن­ها ارائه می ­دهد.

Fresh Prep'd Chicken Tortilla Soup Kit (PRNewsfoto/Ready Pac Foods)

Fresh Prep’d Chicken Tortilla Soup Kit (PRNewsfoto/Ready Pac Foods)

۹- باغ اقیانوس: بخشی از مکمل ها یعنی گیاهان دریایی و سایر محصولات دریایی غنی از مواد مغذی، که از دیرین پایه گذاری شده اند، در حال یافتن راه خود در انواع وسیعی از محصولات غذایی و نوشیدنی­ جدید هستند. شرکت go raw sweet spirulina تجارتی در راستای استفاده از مواد غذایی برپایه­ ی تولیدات دریایی مانند اسپیرولینا و جلبک دریایی در اسنک های خود ارائه کرده است.

d036c36b-4117-4cc4-a52c-a31207f0904f

۱۰- انتخاب فوق العاده: برندها به دنبال ارتباط بیشتر با مشتریان خود در راستای برآورده کردن نیازهای خاص آن­ها و مزه های خاص هستند تا  منجر به پیشرفت مبتکرانه و سازنده تر از قبل آن ها شود.سهامی کچاپ قدیمی Heinz، در حال افزودن به تعداد طعم های ابتکاری خود با طعم هایی نظیر پیاز کارامل شده و بیکن می ­باشد.

e362b535-47f7-4b6b-a8cb-8f55eee079f8

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *