مروری بر چند ماده غذایی برتر سال ۲۰۱۷

ترکیبات خلاقانه می توانند به صورت موثری ویژگی­ های غذاها و نوشیدنی ­ها را از راه ­های متعددی تغییر دهند. این بدین معناست که طعم،ترکیب، بافت، رنگ، ارزش غذایی و بیش از این­ها می توانند درخور ساخت محصولات خاص و جذاب باشند.

در این مطلب ما به اخباری پیرامون ترکیبات فوق ­العاده­ ی جدید سال گذشته میلادی (۲۰۱۷) پرداخته­ ایم.

 

 

چای با رنگ آبی

Tea-Forte-1024x638

شرکت تولید چای Tea Fort’e، محصولاتی در محدوده رنگ آبی که از گل نخل پروانه گرفته شده است را در نوشیدنی­ ها برای داشتن رنگ آبی استفاده کرده اند.

Tea Fort’e اظهار کرده اند که گیاهان دارای آنتی ­اکسیدان­ های تقویت کننده­ ی سیستم ایمنی و خواص ضد التهابی هستند.خط تولید آبی رنگ هم اکنون در ایالات متحده­ ی آمریکا در پنج نوع موجود است: شکوفه، نعناع، زنجبیل، hibiscus و blush

پروتئین­ های نرم شرکت Arla

arla

در ماه ژانویه، شرکت ترکیبات غذایی Arla اعلام کرد که پروتئین آب پنیر جدیدی را معرفی کرده است که ادعا می کنند پروتئین­ های اسنک­ ها را “به مدت یک سال نرم نگه ­میدارد”.

شکایت رایج میان مصرف ­کنندگان این نوع پروتئین­ ها این است که این پروتئین­ ها بافت جویدنی خود را با کاهش زمان ماندگاری و گذشت زمان از خوردن آن از دست می دهند.

برای اشاره به این چالش، Arla ماده­ ی مغذی PB-8420 را افزایش داد، پروتئین آب پنیری که اطمینان می­دهد  که بافت پروتئین­ های اسنکی به مدت ۱۲ ماه و یا بیشتر در شرایط انبارداری مناسب، حالت جویدنی خود را حفظ کنند.

 

 

نوشیدنی­ های پروبیوتیک با باکتری­ های زنده

Alive-Biome-1024x638

استارت آپ بریتانیایی مبتنی بر موجودات زنده، نوشیدنی پروبوتیک جدیدی را که برای رسانش باکتری­ های زنده، ویتامین­ ها و موادگیاهی طراحی شده است را ارائه کرد.

این شرکت، دو نوع نوشیدنی شامل طعم مرکبات و تمشک را ساخته است که هر دو شامل حجم زیادی از پروبیوتیک­ ها در حالت باکتری ­های زنده و ویتامین ­های ضروری می باشد تا به سلامت روده کمک کند.

زمانیکه استفاده کننده آماده­ است تا عناصر را به داخل آب آزاد کند، کلاه دارای یک مکانیزم پیچ و تاب ساده است که مهر و موم را از بین می برد.قبل از نوشیدن به مصرف کنندگان پیشنهاد شده است که به مدت ۲۰ ثانیه آن را تکان دهند تا اطمینان حاصل شود که پروبیوتیک ­ها به خوبی با آب ترکیب شده اند.

 

 

کلوچه ­های meringue به همراه شیرین­ کننده ­های کم کالری

liteez

اخیرا شرکت بین المللی اسرائیلی Lampados  شیرین کننده ­ی “نسل آینده” را معرفی کرده است که حاوی  یک دهم کالری شکر است.

کلوچه­ ی Liteez  از لحاظ شکلی شبیه meringue است اما می­تواند در نوشیدنی­های داغ آب شود و یا در داخل اسنک­ ها به عنوان جایگزین شیرین­ کننده­ های با کالری بالاتر پخته شود.Litzee ها بدون تخم مرغ، بدون شکر و مناسب گیاه­خواری هستند و دو تکه از این کلوچه ­ها حاوی حدود ۲Kcal انرژی است، درمقایسه با یک قاشق چای­خوری شکر که دارای ۲۰Kkcal انرژی می­باشد.

این محصول تنها با استفاده از شش عنصر موجود در گیاهان ساخته شده است.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *