کینوآ،جایگزین پروتئین حیوانی

دانه­ ی کینوآ ؛ منبع اصلی پروتئین و چشم انداز احتمالی آینده صنعت، رشد امیدوار کننده و فرصت ­های کلیدی

دانه ­های کینوآ به علت هضم بهتر آن­ها نسبت به سایر دانه­ ها، به عنوان منبع پروتئین برای گیاه­ خواران در حال گسترش یافتن هستند. میزان پروتئین در کینوآ حدود ۱۴٪ تا ۱۸٪ است که بالاتر از میزان پروتئین برنج، ذرت، گندم و جو دو سر (یولاف) می باشد. بنابراین، دانه­ های کینوآ به عنوان جایگزین موثر برای برنج در رژیم غذایی گیاه­خواران ظاهر شده ­اند.

انتظار می­ رود با افزایش تقاضا برای منابع جایگزین پروتئینی، تقاضا برای دانه­ های کینوآ نیز افزایش یابد. علاوه بر این، دانه­ های کینوآ می­ توانند جایگزین خوبی برای پروتئین حیوانی باشند. ارزش کالری زایی کینوآ بیشتر از شیر و تخم مرغ است و به همان اندازه هم از لحاظ ارزش کالری با گوشت قابل مقایسه است. بر اساس یک تحقیق انجام شده توسط دانشگاه شیلی در سال ۲۰۰۹، محتوای پروتئین در کینوآ حدود ۱۵ درصد است که تقریباً دو برابر بیشتر از استاندارد دانه­ های موجود در بازار است. دانه­ های کینوآ منبع خوبی از اسیدهای آمینه نیز هستند که برای ایجاد و رشد بافت­ ها ضروری است.

quinoaxx

علاوه بر این، دانه ­های کینوآ حاوی مقادیر بالاتری از ایزولوسین و لیزین نسبت به سایر دانه­ ها هستند. در حال حاضر دانه­ های کینوآ به عنوان غذاهای فوق العاده به نظر می­ رسند. که می تواند به مانند برنج و در وعده غذایی اصلی به صورت چلو، سرو شود و به عنوان جایگزین برنج استفاده می ­شوند. همچنین دانه­ های کینوآ به غلات صبحانه­ ی گرم، سوپ­ ها و سالاد اضافه می­ شوند.

علاوه بر این می ­توانند برای تهیه قهوه، مافین و کیک مورد استفاده قرار بگیرند. پتانسیل محصولات غذایی مبتنی بر کینوآ به عنوان غذاهای فوق العاده بر اساس ظرفیت ترکیب آن از لحاظ عملکردی با غذاهای دیگر است. پیش بینی شده است که افزایش تقاضا برای مواد غذایی سالم و به طور طبیعی مغذی و افزایش آگاهی در مورد رژیم غذایی بدون گلوتن در میان مصرف کنندگان، بازار را به سوی افزایش مصرف دانه کینوآ پیش می­ برد.

quinoa-nutritionu-facts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *